Televizory typu Volna byly hojně dováženy do Československa. Vzhled televizoru je ve funkcionalistickém stylu, který byl již ve své době dávno zastaralý, to ale neplatí o jeho progresivní konstrukci. Výklopné šasi po vertikální ose je tvořeno funkčními celky na propojovacích konektorech, spojovacích můstcích a použitím zalisovaných bloků v plastové hmotě. Tyto typizované malé bločky obsahovaly několik součástek obvodu a byly použity i v jiných typech sovětských televizorů. Cílem bylo zjednodušit montáž a opravu televizorů, ale většinou se v Československu z praktických důvodů nahrazovaly diskrétními součástkami. Zajímavostí tohoto televizoru je, že má doutnavkový stabilizátor. To umožňovalo televizor provozovat bez nastavování a poruch i při připojení v nestabilní rozvodné síti, což bylo v ČSSR častým jevem. Nebylo tedy nutné zakoupit stabilizátor jako externí zařízení. Televize je již osazená moderní obrazovkou se 110° vychylováním. Ověřený tandem sovětských reproduktorů, zde umístěných pod obrazovkou, zajišťuje divákovi spolu s oddělenou jednoduchou regulací výšek kvalitní reprodukci. Ovládací prvky včetně vyjasňovače jsou umístěny na předním panelu, zbytek na šasi, kde jsou přístupné z pravé strany, a některé jsou nastavitelné pouze za použití šroubováku. Zadní stěna je plechová s bezpečnostním konektorem. Televizor má ještě přípojku na dálkové ovládání, a dokonce i na sluchátka (v případě použití lze vypnout vypínačem zvuk a nerušit zbytek rodiny).
Varianty tohoto televizoru se liší zejména potiskem předního panelu. Na našem území se méně často objevuje dovážená varianta s použitím malého knoflíku kanálového voliče. Spolehlivost tohoto výrobku využívající zalisované bloky, můstky a kondenzátory s ucpávkami z gumové hmoty proslavovala tento televizor v tisku dobových opravářů.
Signal ZK-38 (Leningradský závod Kazický + Lenigradský závod Radiopribor)
Televizory Volna a Signal jsou zapojením shodné. Drobné změny nastaly jako u většiny televizorů během výroby – měly by se týkat osazení diod. Signal nahradil Volnu okolo roku 1963 a oproti Volně se objevuje mnohem vzácněji. Má skříň modernějšího provedení a hranatějších tvarů, ale růžovo-fialový brokát působí poněkud zvláštně. Skříň trpí nekvalitou lakování. /Tento typ měl být snad dodáván na severní Moravu, ale nález exemplářů je i z Prahy a jejího okolí./
Hmotnost typů Volna a Signal cca. 31-32 kg.
Poznámka pod čarou: Logo na zadní straně ,,Mashpriborintorg´´ není výrobce, ale importér. Televizory pro vnitřní trh toto logo nemají.