Rozhlas po drátě je pro mě vzpomínkou na prababičku. Vzpomenu si vždy na malý byt důchodového dumu v Plzni na Doubravce. Kovová kuchyňská linka, červená rohová lavice a na jejím rohu stojí ARS 291 v bílé barvě. Vysílání plzeňského rozhlasu vždy dotvářelo atmosféru onoho bytu. Dráťák byl funkční až do roku 2001, kdy nás prababička opustila a byt jsme museli vyklidit a vrátit. Ona skříňka byla naše a mám ji dodnes. Je napojena na uzavřenou linku 30 V v naší expozici. 

                                                                                                                                   Vašek

Skříňky pro rozhlasu po drátě

ARS 223

30 V – 0,3W, kruhový reproduktor ARO389 (4 ohm, 1,5 W) Skříňka je vyrobena z bakelitu. Existuje světlá a tmavá verze. Reproduktor je umístěn na dřevěné ozvučnici. Přepínač výkonu je karuselový.

ARS 241

30 V – 0,3 W. Středový oválný reproduktor ARE589 – 4 ohm/3 W

Starší provedení ARS 241 má mřížku s méně příčkami a vyráběla se v několika barevných variantách. Novější provedení je pak jen v šedé barvě. Uvnitř je karuselový přepínač výkonu a převodní transformátor.

ARS 291

30 V – 0,3 W. Středový oválný reproduktor. 

Provedení je v několika barevných variantách. Tato skříňka, ač je plastová, velice pěkně hraje. Možná i díky bass-reflexu, který je ve spodní části. Uvnitř je klasicky karuselový přepínač výkonu a převodní transformátorek.