,,Menší typ nové vývojové řady televizorů, která využívá zcela nového zapojení a nových elektronek. Má obrazovku o úhlopříčce 43 cm, která tak poskytuje velikost obrazu 35×26 cm. Pracuje na principu superhetu, jehož ladící část má 12-ti polohový volič kanálů a používá kaskádového zapojení elektronky PCC84. Na mezifrekvenčním zesilovači jsou použity speciální pásmové filtry zcela nové konstrukce. Obrazová detekce je provedena vakuovou diodou, což má vynikající vlastnosti na kvalitu obrazu. Účinné automatické řízení zesílení umožňuje jakostní příjem i ve značných vzdálenostech od vysílače.
Rozkladová část využívá pro svislé vychylování multivibrátoru a pro řádkový rozklad sinusového oscilátoru, řízeného elektronickým setrvačníkem. Nf cívky kreslí obraz zcela bez geometrického zkreslení. Vysoké napětí 14 kV poskytuje velmi jasný obraz. K pohodlnému řízení jasu a hlasitosti reprodukce z místa diváka je vyvedeno dálkové ovládání. Synchronizační obvody a kontrast je velmi stabilní a řízení na dálku není nutné. Nf část spolu se dvěma reproduktory, z nichž výškový je vpředu pod obrazovkou a hloubkový v boku skříně, zlepšují oproti dřívějším typům reprodukci, zvláště ve vysokých tónech. Zabarvení reprodukce lze plynule měnit. Přijímač má vestavěno devět kanálů. Zbývající tři jsou reservní pro ev. pozdější doplnění. Pro příjem blízkých vysílačů, pracujících ve III. televizním pásmu, je vestavěna otočná dipólová anténa s doladěním. Obrazovka je chráněna nerozbitným sklem.´´
Existují verze 4206U-2 a 4206U-6. Verze U-6 má jako první pardubický televizor přenos stejnosměrné složky – neboli kontrast se při střihu nemění. Má i dokonce jasovou automatiku, kterou zajišťuje elektronka ECC 82 (oproti U-2 navíc).
Zajímavostí je, že kusy pro vývoz do Polska měly odlišnou zadní stěnu v úpravě pro polský trh (viz fotogalerie). Naopak pozdější Lotos se vyvážel bez úprav.